21 marca przedszkolaki z grupy drugiej powitały Wiosnę – wyjątkową, słoneczną i długo wyczekiwaną porę roku. Uroczyste powitanie rozpoczęło się w sali, gdzie dzieci słuchały wiersza o wiośnie, odgadywały wiosenne zagadki, układały zakodowany obraz, kolorowały motyle, poznawały zwiastuny wiosny, a zakończyło na podwórzu przedszkolnym. Tam dzieci wyposażone w lupy szukały wiosny w dosłownym tego słowa znaczeniu. To był wyjątkowo udany dzień!

Przygotowały: Z. Kajdewicz, K. Litwiniec – Burnecka

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widoczne są dzieci siedzące na dywanie witające Panią Wiosnę. Drugie zdjęcie wykonane zostało dzieciom podczas kolorowania motyli. Cztery kolejne zdjęcia przedstawiają taniec z motylami. Na siódmym zdjęciu widoczne są dzieci tworzące suknię wiosny. Dwa następne zdjęcia przedstawiają dzieci układające obraz na macie do kodowania. Dziesiąte zdjęcie wykonane zostało dziewczynce wskazującej wiosenne kwiaty. Dwa kolejne zdjęcia ukazują dzieci podczas rozwiązywania zagadek oraz wiosennego tańca. Dwa ostatnie zdjęcia poświęcone są poszukiwaniom oznak wiosny w ogrodzie przedszkolnym.