Przedszkolaki z grupy czwartej udały się na wycieczkę autokarową  do Orzeszkowa – agroturystycznego gospodarstwa ,,Ranczo Kupała’’. Uroczysko położone jest w malowniczej okolicy na skraju Puszczy Białowieskiej. To wymarzone miejsce do wypoczynku i relaksacji. Obfituje w wiele atrakcji. Dzieci spędziły tu wspaniałe chwile na łonie natury. Prowadziły obserwacje przyrodnicze. Zwiedziły ,,Mini Zoo’’, w którym miały możliwość zobaczyć zwierzęta gospodarskie oraz egzotyczne jak strusie, konie, owce, indyki, kozy. Miały możliwość samodzielnie dokarmiać zwierzęta. Odwiedziły kuźnię prezentującą dawne życie na wsi ,,Ranczo Kupała’’.  Zapoznały się z pracą kowala. Dodatkową atrakcją było ognisko połączone z samodzielnym pieczeniem kiełbasek. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

Opracowała: Joanna Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych pięciu zdjęciach dzieci jadą autobusem linii miejskiej MPK. Na szóstym zdjęciu właściciel rancza wita dzieci i zaprasza do zwiedzania. Na kolejnych zdjęciach dzieci oglądają zwierzęta wiejskie oraz strusie. Następnie udają się do kuźni, gdzie właściciel zapoznaje dzieci z wyposażeniem i sprzętem kowalskim, wykuwa podkowę i wypala ją w ogniu.