Grupa piąta przez cały tydzień poszerzała swoją wiedzę na temat zimowych zabaw na śniegu. Na szczęście zimowa aura dopisała i mieliśmy nie jedną okazję do praktykowania tych zabaw w terenie. Dzieci wiedzą jednak, że nie wszystkie zimowe dni są śnieżne i białe, a czasem zbyt wielki mróz nie pozwala na długie przebywanie na świeżym powietrzu. Ale są sposoby, żeby samodzielnie, w cieple czterech ścian, stworzyć śnieg, który również będzie biały, puszysty i plastyczny, a przy tym nie będzie zimny i nie będzie się topił. W piątek, 4 lutego, przedszkolaki brały udział w zajęciach sensoplastycznych, w trakcie których eksperymentowały z proporcjami mieszania mąki ziemniaczanej z wodą, żeby stworzyć idealny sztuczny śnieg. Było aktywnie, biało i wesoło.

Przygotowała: Ewelina Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Pierwsze pięć zdjęć przedstawia dzieci siedzące w kole na podłodze, przed sobą trzymają miski, w których mieszają mąkę z wodą. Na zdjęciach od szóstego do szesnastego dzieci prezentują ulepione ze sztucznego śniegu kule, bałwanki, górki.