Dzieci z grupy piątej zaprosiły do przedszkola leśników z Nadleśnictwa Hajnówka- panią Bożenę i pana Wojtka, aby porozmawiać i pomóc ptakom w okresie zimowych mrozów. Pan Wojciech F. opowiedział o potrzebach ptaków w okresie zimy, zaprezentował łabędzia- eksponat pokazowy, na podstawie którego omówił budowę ptaków, opisał jaką rolę pełnią pióra i opowiedział wiele ciekawostek. Następnie wspólnie z panią Bożenką N. dzieci lepiły kule dla ptaków z wykorzystaniem szyszek, ziaren i smalcu. Miały do dyspozycji miski i rękawiczki. Z wielkim zapałem przystąpiły do pracy. Każde dziecko wykonało co najmniej jedną kulę. Następnie dzieci udały się wraz z gośćmi na plac przedszkolny, gdzie kule zostały zawieszone na karmnikach i świerku. Na koniec zajęć sześciolatki wręczyły laurkę z podziękowaniami, w zamian otrzymały przykładowe czasopisma „Echo leśne” oraz całą torbę czarnych pestek słonecznika dla ptaków. Teraz będą pamiętać o systematycznym dokarmianiu naszych małych, skrzydlatych przyjaciół. Serdecznie dziękujemy leśnikom za profesjonalne zajęcia, przekazaną wiedzę i wspólne działania na rzecz dzieci z Przedszkola nr 5.

Przygotowała: I. Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na dwóch pierwszych zdjęciach dzieci siedzą w kole na dywanie w towarzystwie pana leśnika, który pokazuje eksponat łabędzia. Kolejne czternaście zdjęć przedstawia działania dzieci przy stolikach: mieszanie w miskach smalcu z ziarnami, lepienie kul. Na kolejnych zdjęciach dzieci są na podwórku i wieszają kule na karmniku i świerku. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci wręczające leśnikom laurkę.