W trakcie cotygodniowych zajęć z logopedą dzieci z grupy czwartej wzięły udział
w zajęciach logopedycznych według scenariusza Katarzyny Stępień „Piernikowy ludzik”. W trakcie zabaw dzieci miały okazję poznać tajniki przepisu na pyszne pierniczki. Przedszkolaki odgadywały zagadki „Będziemy robić pierniki”, wzięły udział w zabawie ruchowo- słuchowej „Mieszamy składniki” oraz w zabawie ruchowej „Wykrawamy kształty”. Dzieci ćwiczyły aparat artykulacyjny w trakcie zabawy „Do piekarnika”. Na końcu dokonywały także syntezy wzrokowej „Dekorujemy pierniki”. Bawiliśmy się wspaniale tworząc piernikowe pyszności.

Przygotowała: Katarzyna Łysakowska- Logopeda

Galeria zdjęć: Na zdjęciu od pierwszego do ósmego widzimy dzieci oraz logopedę . Wszyscy siedzą na podłodze na kolorowych puzzlach. W około na podłodze poukładane są materiały do zajęć przedstawiają one zdjęcia produktów potrzebnych do przygotowania świątecznych pierników. Dzieci oprócz zabaw wykonują także ćwiczenia artykulacyjne buzi i języka.