Już po raz dziewiąty rodzice czytali dzieciom wiersze, a dzieci tworzyły do nich ilustracje w ramach Międzyprzedszkolnego Przeglądu „Malowana Poezja Rodzinna”. Z okazji siedemdziesięciolecia nadania praw miejskich naszemu Miastu tematem tegorocznego Przeglądu była Hajnówka. Wiersze stanowiące inspiracje do powstania prac plastycznych stworzyły zaś w ubiegłym roku nasze przedszkolaki wraz z rodzicami w ramach zorganizowanego przez nasze Przedszkole Konkursu Hajnówka – moja mała Ojczyzna”. Niektóre dzieci ilustrowały i recytowały swoją własną poezję.        W tym roku Przegląd także odbył się w grudniu i obejmował następujące etapy:

1. Wybranie jednego wiersza o Hajnówce (np. ze strony internetowej Przedszkola Nr 5 w Hajnówce, gdzie zamieszczone zostały wiersze stworzonych przez dzieci i rodziców w ramach Konkursu „Hajnówka – moja mała Ojczyzna” w maju 2020r.)  i przeczytanie go dziecku.
2. Zilustrowanie przez dziecko treści przeczytanego wiersza.

3. Dodatkowo można było przesłać organizatorom film prezentujący recytację wybranego wiersza przez dziecko.

W tej edycji udział wzięło siedemnaścioro dzieci pięcio- i sześcioletnich z hajnowskich Przedszkoli:
    Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

– Agata Sajewicz
– Hubert Stawarz
– Blanka Zaniewska
          Miejscem prezentacji prac plastycznych wszystkich uczestników jest strona internetowa Przedszkola Nr 5 w Hajnówce oraz Urzędu Miasta Hajnówka. W naszym Przeglądzie wszyscy mali twórcy są zwycięzcami i każdy otrzymał upominek i dyplom. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w Przeglądzie!

Dodatkowo gratulujemy pięknej recytacji Kindze Pawluczuk z Przedszkola Nr 1 oraz Marcjanowi Diemianiukowi, Antoniemu Fibikowi, Agacie Florczuk, Agacie Sajewicz i Blance Zaniewskiej z Przedszkola Nr 5!

Wyjątkowe podziękowania należą się naszym Sponsorom, dzięki którym do wszystkich uczestników trafiły pamiątkowe nagrody! Przegląd sponsorowali:
– Urząd Miasta Hajnówka;
– PSS „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Hajnówce;
– Nadleśnictwo Browsk w Gruszkach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim autorom wierszy stworzonych na Konkurs „Hajnówka – moja mała Ojczyna” za umożliwienie wykorzystania ich w naszym Przeglądzie!

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do Przeglądu oraz Dyrektorom i Nauczycielkom Przedszkoli za zachęcanie do brania w nim udziału!
      Kolejna edycja Przeglądu planowana jest na 2022 rok. Życzymy, aby ten Nowy Rok przyniósł dużo zdrowia, spokoju, szczęścia i radości!!!

Organizatorki:  Zofia Kajdewicz, Katarzyna Łysakowska

Opisy do zdjęć: Zdjęcia przedstawiają uczestników IX Międzyprzedszkolnego Przeglądu „Malowana Poezja Rodzina” prezentujących wykonane przez siebie prace plastyczne będące ilustracjami do wybranych wierszy o Hajnówce.

1. Zuzanna Grygoruk z Przedszkola Nr 1 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą wiersz pt. „Hajnówka – moje miasteczko” Julii Gołubowskiej
2. Magdalena Jańczuk z Przedszkola Nr 1 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą wiersz pt. „Moje Miasto” Ksawerego Michałowskiego
3. Maria Kuptel z Przedszkola Nr 1 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą wiersz pt. „Hajnówka – nasze kochane miasto” Adama Owsieniuka
4. Kinga Pawluczuk z Przedszkola Nr 1 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą wiersz pt. „Moje miasto – Hajnówka” Hanny Gaszczyńskiej
5. Julia Czepiel z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą wiersz pt. „Moje Miasto” Ksawerego Michałowskiego
6. Wiktoria Michałowska z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą wiersz pt. „Moje Miasto” Ksawerego Michałowskiego
7. Maja Niemcunowicz z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą wiersz pt. „Hajnówka – moja mała Ojczyzna” Antoniego Fibika
8. Klara Moszczyńska z Przedszkola Nr 3 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą wiersz pt. „Hajnówka” Agaty Florczuk
9. Martyna Dziubonos z Przedszkola Nr 3 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą wiersz „Moje Miasto” Ksawerego Michałowskiego
10. Marcjan Diemianiuk z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą własny „Wiersz o Hajnówce”
11. Krzysztof Dzikiewicz z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą wiersz „To moje Miasto” Blanki Zaniewskiej
12. Antoni Fibik z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą własny wiersz pt. „Hajnówka – moja mała Ojczyzna”
13. Agata Florczuk z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą własny wiersz pt. „Hajnówka”
14. Antoni Łysakowski z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą wiersz „To moje Miasto” Blanki Zaniewskiej
15.  Agata Sajewicz z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą „Wiersz o Hajnówce” Marcjana Diemianiuka
16. Hubert Stawarz z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną ilustrującą wiersz pt. „Hajnówka – moja mała Ojczyzna” Antoniego Fibika
17. Blanka Zaniewska z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce ze swoją pracą plastyczną  ilustrującą własny wiersz pt. „To moje Miasto”.