Żubr Pompik to znany i lubiany bohater książek dla dzieci. Już od dziesięciu lat bawi i uczy dzieci w wieku przedszkolnym i nie tylko. Aby uczcić jego 10 urodziny, dzieci z grup: V i IX wybrały się do Biblioteki Miejskiej, aby wraz z kolegami z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi oraz autorem serii książek panem Tomaszem Samojlikiem. Wspaniałą czytelniczą imprezę poprowadziła urocza Bajanka. Dzieci były pełne podziwu oglądając jej magiczne sztuczki z książkami w roli głównej. Bardzo chętnie uczestniczyły też w aktywnym czytaniu opowieści o żubrzej rodzince. To było miłe i wspaniale przeżyte spotkanie, zachęcające do odwiedzin w Bibliotece i do sięgania po opowieści o żubrze Pompiku. Dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń. Dziękujemy Paniom bibliotekarkom z Biblioteki Miejskiej za zaproszenie do udziału w tymże spotkaniu.

Przygotowały: Lucyna Stawarz i Alicja Jurczak