6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Również dla naszych przedszkolaków ten poniedziałek był szczególnym dniem. Sześciolatki od samego rana szykowały się do odwiedzin szczególnego gościa – Świętego Mikołaja. W ustrojonej Mikołajkowo sali dało się czuć nastrój radosnego oczekiwania, które umilało wspólne ubieranie choinki i Mikołajkowe przebieranki. Po śniadaniu dzieci kolorowały i wycinały elementy sylwet Mikołaja, które następnie skleiły w całość. Gdy wykonały to zadanie, zawitał do nich wspaniały gość prosto z mroźnej Laponii. Dzieci serdecznie powitały Mikołaja, który przyciągnął ze sobą wózek pełen prezentów. Przedszkolaki odgadywały zadawane przez niego zagadki, zadawały mu pytania, zaśpiewały mu dwie piosenki z pokazywaniem, po czym zaprosiły gościa do wspólnego tańca. Na pożegnanie Amelka obdarowała Mikołaja słodkim upominkiem, żeby podziękować za odwiedziny i dodać mu sił do dalszej podróży. To jednak nie był koniec atrakcji! Po obejrzeniu prezentów na dzieci czekał szereg Mikołajkowych zabaw, które przyniosły przedszkolakom dużo radości. Dzieci postanowiły również narysować Mikołajowi obrazki w podziękowaniu za prezenty i z najlepszymi imieninowymi życzeniami. Ten dzień był pełen pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w naszej pamięci.

Opracowały: Ewelina Kiprianiuk i Iwona Zaniewska-Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widać dzieci wykonujące grupowe prace plastyczne przedstawiające Mikołaja. Kolejne dziesięć zdjęć przedstawia dzieci spędzające czas z Mikołajem: witające go, odgadujące zagadki, śpiewające mu i tańczące z nim. Na dwunastym zdjęciu dziewczynka wręcza Mikołajkowi słodki upominek. Na trzynastym i czternastym zdjęciu nauczycielki wręczają dzieciom prezenty od Mikołaja. Piętnaste zdjęcie jest fotografią grupową na tle Mikołajkowych dekoracji. Na dwóch kolejnych zdjęciach widać dzieci biorące udział w zabawach w kole ze świątecznymi maskotkami. Osiemnasta fotografia to kolaż czterech zdjęć przedstawiających dzieci biorące udział w zabawie „Nakarm Mikołaja”. Dziewiętnaste zdjęcie ukazuje dzieci aktywnie słuchające opowiadania o Mikołaju. Na kolejnych dwóch zdjęcia dzieci wężykiem pokonują slalomem trasę z prezentowymi przeszkodami. Zdjęcie dwudzieste drugie przedstawia dzieci malujące obrazki dla Mikołaja, a na dwudziestym trzecim widać kilka wykonanych przez nie prac. Na ostatnim zdjęciu widać chłopca w Mikołajkowej czapce z doczepioną brodą z papieru.