25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Misia. Z tej okazji Grupę Piątą odwiedził duży, spragniony zabawy z dziećmi pluszak. Na początek sześciolatki musiały nakarmić misia, wręczając mu słoiczki z miodem po wymienieniu wyrazów rozpoczynających się na zapisane na etykietach sylaby. Później dzieci rozpoznawały znane misie po fragmentach obrazków na prezentacji multimedialnej i wymieniały wyrazy rozpoczynające się na litery trzymane przez misie wyświetlane na tablicy interaktywnej. Dla rozruszania się przedszkolaki tańczyły do piosenek gumowego misia, po czym obejrzały bajkę o misiu Jogim. W czasie zabaw swobodnych chętne dzieci wykonywały misiowe prace plastyczne z wykorzystaniem szablonów, wzorów i własnych pomysłów. Oczywiście nie mogło też zabraknąć zabaw dowolnych z misiem! Pluszak był zachwycony opiekuńczością dzieci i został z nimi w przedszkolu również na kolejny dzień.

Przygotowała: Ewelina Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widać dzieci biorące udział w zabawie słowotwórczej. Na kolejnej fotografii grupa pozuje z misiem i zdobytymi w zabawie miodkami. Na trzecim zdjęciu dzieci oglądają prezentację multimedialną, a na czwartym widać dwie dziewczynki siedzące przy tablicy, na której wyświetlony jest obrazek z misiem trzymającym literę „R”. Na piątej fotografii widać tańczące dzieci. Na szóstym i siódmym zdjęciu widać dzieci oglądające bajkę o misiu Jogim. Kolejne cztery zdjęcia przedstawiają dzieci wykonujące prace plastyczne inspirowane Dniem Misia, a na następnym pozują z wykonanymi pracami. Ostatnie trzy fotografie przedstawiają dzieci opiekujące się pluszowym misiem.