Przedszkolaki z grupy czwartej w ramach realizacji programu zdrowotnego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ przygotowały pyszne i zdrowe kanapki. Wykorzystały pieczywo podarowane przez rodziców Juli P. właścicieli piekarni oraz przez mamę Olafa W.S., która własnoręcznie upiekła pyszny zdrowotny chleb. Mama Jonatana P. przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zdrowotnych walorów warzyw i ogólnie korzyści płynących ze zdrowego odżywiania. Po dokładnym umyciu rąk, założeniu fartuszków i nakryć głowy dzieci przystąpiły do pracy. Na stolikach były rozłożone wszystkie niezbędne produkty do przygotowania kanapek, Każde z dzieci miało swoją deskę kuchenną. Przedszkolaki samodzielnie smarowały pieczywo masłem a następnie układały na kromkach ulubione produkty. Na zakończenie nastąpiła degustacja. Nawet największe niejadki z apetytem  zjadły  zwoją porcję. Dzieci i Panie serdecznie dziękują mamie Julii P, mamie Jonatana P.  i Olafa W.S, za zaangażowanie i trud włożony w nasze zajęcia kulinarne.

Przygotowała: Joanna Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Na dwóch pierwszych zdjęciach dzieci stoją w łazience i myją ręce. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przy stolikach i wykonujące kanapki z przygotowanych produktów. Następnie dzieci prezentują swoje własnoręcznie wykonane pyszności i pozują do grupowego zdjęcia. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące na dywanie trzymające w dłoniach ilustracje warzyw.