Dnia 12.10.2021 r dzieci z grupy siódmej pojechały na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Nieznanym Borze. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej oraz wyposażeniem laboratorium. Dzieci z zainteresowaniem oglądały sprzęt wojskowy. Miały okazję zobaczyć oraz wejść do środka pojazdów bojowych oraz transporterów, na co dzień użytkowanych przez żołnierzy. Poznały także historię powstania Jednostki Wojskowej, a także zwiedziły Salę Tradycji , w której zaśpiewały organizatorom Hymn Polski. Na zakończenie na dzieci czekał ciepły posiłek – kiełbaski z ogniska, który został przygotowany przez pracowników Jednostki. Ponadto dzieci otrzymały upominki. Dzieci z uśmiechem na twarzach wracały do przedszkola.

Dziękujemy Majorowi Jednostki Wojskowej w Nieznanym Borze za możliwość zwiedzenia Jednostki oraz żołnierzom i pracownikom za tak wspaniałe przyjęcie naszych dzieci, za miłą i serdeczną atmosferę. Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie Kowalskiej oraz Panu Pawłowi Minkiewicz za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki.

Link do wideo: https://przedszkole5.hajnowka.pl/wp-content/uploads/2021/01/Wycieczka-do-Jednostki-Wojskowej-GR-VII..mp4

Przygotowała: Emilia Bołtryk

Opis zdjęcia: Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy siódmej pozujące przed wozem wojskowym.