Z okazji „Dnia Drzewa” sześciolatkom zostały zorganizowane zabawy w terenie z pracownikiem Białowieskiego Parku Narodowego. Pani Ewa opisała dzieciom budowę drzew na podstawie tych rosnących w parku oraz wywalonego pnia z korzeniami. Sześciolatki mogły bezpośrednio zaobserwować jak wielkie korzenie znajdują się pod drzewami. Następnie przedszkolaki otrzymały ilustracje żywych organizmów zamieszkujących drzewa i  przyporządkowywały je do namalowanego kredą na asfalcie drzewa. Teraz wiedzą, że drzewo to dom dla wielu organizmów: grzybów, owadów, ssaków, roślin a nawet bakterii. Dzieci bawiły się wyśmienicie, udawały gąsienice okrążające pień drzewa, zbierały liście, które rozpoznawały i nazywały. Zajęcia na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych trzech zdjęciach dzieci oglądają w parku zwalony pień drzewa z korzeniami. Następnie zbierają liście, opisują ich wygląd i podają nazwę drzewa. Na kolejnych zdjęciach pani Ewa rozdaje ilustracje, które dzieci przyporządkowują do namalowanego kredą na asfalcie drzewa. Na ostatnich zdjęciach dzieci bawią się między drzewami trzymając się za sznurek.