Sześciolatki z grupy piątej miały do wykonania bardzo trudne zadanie. Z zebranych informacji podczas spacerów, zajęć z leśnikami i wycieczek rodzinnych miały stworzyć szlak najstarszych drzew w Hajnówce. Wykorzystując technologię multimedialną udały się raz jeszcze na spacer znaną im trasą, tym razem wirtualnie za pomocą mapy GOOGLE. Rozpoznawały mijane po drodze drzewa wprowadzając je jednoczenie na mapę Hajnówki. Ogółem udało się znaleźć trzynaście miejsc wartych uwagi, gdzie rosną potężne stare drzewa. Są to nie tylko dęby, dzieci zaznaczyły również lipy, kasztanowce, wierzby, modrzewie i świerki. Mapa jest otwarta, dzieci będą jeszcze ją uzupełniać po kolejnych wyprawach z rodzicami i nauczycielkami.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, E. Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych sześciu zdjęciach dzieci siedzą na dywanie przed tablicą interaktywną i za pomocą mapy GOOGLE oglądają drzewa rosnące w naszym mieście. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przy stolikach, na których rozłożona jest mapa Hajnówki. Pani zaznacza, w którym miejscu znajduje się przedszkole a dzieci wskazują drzewa, które widziały po drodze na konkretnych ulicach. Na dwóch ostatnich zdjęciach widać mapę Hajnówki z wytyczoną trasą najstarszych drzew.