„Bezpieczna ulica to moja okolica” – 4-5 latki z gr. III sprawdziły to podczas spaceru ulicami w pobliżu przedszkola w towarzystwie sympatycznej Pani Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.  Celem spaceru było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i innych sytuacjach, poznanie pracy policjanta, rozwijanie zainteresowań związanych z wykonywaniem tego zawodu oraz poznanie najbliższego środowiska.

Przygotowała: Alina Lipczyńska

Opis galerii zdjęć: pierwsze i drugie zdjęcie przedstawia dzieci przed przedszkolem, ubrane w kamizelki odblaskowe podarowane przez Nadleśnictwo Hajnówka. Na trzecim i czwartym zdjęciu widzimy spotkanie z Panią Policjant, która przypomina dzieciom zasady poruszania się po ulicach. Na zdjęciu piątym dzieci przygotowują się do przejścia po pasach przez ulicę M. Reja, przy której mieści się przedszkole. Kolejne, szóste i siódme zdjęcia pokazują gotowość i  przejście dzieci przez ul. A. Krajowej. Na zdjęciu ósmym widzimy przejście dzieci przez podwójne pasy na ul. A. Krajowej. Dziewiąte zdjęcie przedstawia Panią Policjant tłumaczącą dzieciom zasady poruszania się po chodniku na którym jest droga dla rowerów. Ostatnie, dziesiąte zdjęcie obrazuje powrót do przedszkola i przejście przez ul. J. Piłsudskiego.