Dnia 23 września pięciolatki z grupy VIII spotkały się z panią Ewą Moroz-Keczyńską – pracownikiem Białowieskiego Parku Narodowego, aby wspólnie przyjrzeć się drzewom naszego miasta. Tym spotkaniem rozpoczęły realizację projektu „Najstarsze drzewa w Hajnówce”. Zajęcia przyrodniczo – badawcze w terenie pozwoliły na zapoznanie dzieci z różnymi gatunkami drzew w najbliższej okolicy i ich znaczeniem dla ludzi. Dzieci zaopatrzone w mapy przygotowane przez panią Ewę, szukały zaznaczonych na nich drzew. Za każde dobrze wykonane zadanie otrzymywały pieczątki. Dużą radość sprawiła dzieciom również zabawa z drewienkami zamoczonymi w płyn do mycia naczyń, mierzenie wysokości drzew ołówkiem oraz sprawdzanie  w jaki sposób drzewo filtruje powietrze. Pani Ewa w bardzo ciekawy i przystępny sposób przekazywała taką trudną wiedzę, za co serdecznie dziękujemy.

Przygotowała: Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych czterech zdjęciach dzieci oglądają mapki, które wytyczają ich drogę oraz słuchają wskazówek prowadzącej. Na kolejnych 9 zdjęciach dzieci stoją przy drzewach, badając strukturę pni za pomocą dotyku, wsłuchują się w „mowę” drzew, porównują ich wielkość. Następne zdjęcia przedstawiają zabawy z chusta animacyjną i drewienkami zamoczonymi w płyn do mycia naczyń. Na ostatnich zdjęciach dzieci dmuchają w drewienka, z których wydobywają się bańki mydlane.