10 czerwca odbyła się najważniejsza uroczystość w grupie pierwszej – Pasowanie na Przedszkolaka. Wszystkie trzylatki odświętnie ubrane zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne podczas części artystycznej. W obecności Pani Dyrektor Małgorzaty Saadoon oraz Pani Wicedyrektor Mirosławy Maciuka złożyły uroczyste przyrzeczenie. Pani Dyrektor przy użyciu czarodziejskiej kredki dokonała pasowania. Dzieci w prezencie otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy stając się członkami przedszkolnej społeczności. Po wspaniałym występie w ogrodzie przedszkolnym czekało na nie wiele atrakcji.

Przygotowały: K. Litwiniec – Burnecka, K. Łysakowska

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych trzech zdjęciach widać dzieci w sali przedszkolnej podczas występu artystycznego. Zdjęcie czwarte wykonane zostało podczas pasowania chłopca przez Panią Dyrektor. Na piątym zdjęciu ukazane są dzieci nagrodzone medalami. Trzy kolejne zdjęcia zrobione zostały podczas zabawy manualnej – nawlekania korali z barwionego makaronu. Na dziewięciu następnych zdjęciach widać dzieci i ich rodziców w trakcie malowania farbami na sterczu rozwieszonym między drzewami. Na osiemnastym zdjęciu widoczny jest kosz z dużymi lizakami – prezentem dla dzieci. Trzy kolejne zdjęcia wykonane zostały podczas zabaw sensorycznych. Ostatnie cztery zdjęcia ukazują zabawy dzieci w ogrodzie przedszkolnym i owocowy poczęstunek.