W naszej grupie ósmej Dzień Dziecka miał formę zabawy terenowej –  podchodów. Od rana chłopaki i dziewczyny mieli dobry humor! Wiadomo, to ich święto 🙂 Mamy Zuzi oraz Natalki i Magdy pomalowały twarze dzieciom według ich życzenia. Były motyle, tygrysy, osy, koty…

Potem nadszedł czas na zabawę w podchody. Po uważnym przeanalizowaniu mapy i wskazówek, zaczęła się wielka przygoda. Dzięki współpracy, pomysłowości i ciekawości przedszkolakom udało się znaleźć wszystkie 6 matrioszek. Brawo! Po tak znakomitej wygranej dzieci odpoczywały przy pysznym, owocowym poczęstunku.

Przygotowały: Krystyna Kojło, Renata Bartoszewicz

Opis zdjęć: Zdjęcie 1 i 2: mamy malują dzieciom twarze. Na kolejnych zdjęciach (nr 3-12) przedszkolaki z twarzami pomalowanymi na wzór zwierząt: motyli, nietoperzy, tygrysów, kotów. Zdjęcie nr 13: dzieci w grupie czekają na pierwsze zadanie – zagadkę. Zdjęcie nr 14 – chłopcy i dziewczynki przeglądają całą lokomotywę szukając białej koperty. Na zdjęciu nr 15 są dzieci ze znalezioną białą kopertą. Zdjęcia nr 16, 17 i 18: dzieci oglądają plan działań, na którym narysowane są obiekty z placu zabaw: domek, drzewo, karuzela, altanka, wieża ze zjeżdżalnią. Zdjęcie nr 19 – chłopiec trzyma lalkę-matrioszkę, a obok dziewczynka kartkę z zadaniem. Zdjęcie nr 20 – Pani Renia trzyma plan działania, a dzieci wskazują miejsca/obiekty na placu zabaw. Zdjęcie nr 21 – dziewczynka trzyma w rękach kolejną znalezioną matrioszkę. Zdjęcie nr 22 – Pani Renia trzyma w rękach kartkę z zadaniami logopedycznymi, wokół niej są zgromadzone dzieci słuchające poleceń do zadań. Zdjęcie nr 23 – Jeden z chłopców trzyma w górze z zadowoleniem jedną ze znalezionych matrioszek, wokół stoją inne przedszkolaki. Zdjęcie nr 24 – Dzieci chodzą ostrożnie w różnych kierunkach po placu zabaw, trzymając rolkę po papierze z piłką na górze rolki – starają się, aby piłka nie spadła. Zdjęcia nr 25-28 – Na pierwszym zdjęciu jedna z dziewczynek trzyma uniesioną małą matrioszkę,  na następnym chłopiec z uśmiechem na twarzy trzyma kolejną lalkę, a na dwóch kolejnych inny chłopiec trzyma najmniejszą z laleczek. Zdjęcia nr 29-31 – Dzieci przekładają obręcz w zamkniętym kole – stoją w kółeczku, wyginają się i próbują przekazać sobie hula hop nie zrywając uścisku rąk. Zdjęcie nr 32 – Dzieci zanurzają dłonie w talerzykach z farbą. Zdjęcie nr 33-38 – Dzieci z uwagą i dokładnością odciskają swoje dłonie zanurzone w farbie na papierze. Zdjęcie nr 39 – Zdjęcie wszystkich znalezionych przez dzieci matrioszek, ustawionych w kolejności od największej do najmniejszej na schodach przedszkola. Zdjęcie nr 40 – Skończony projekt dzieci – odbite kolorowe dłonie na papierze. Zdjęcie nr 41 – Dzieci na pikniku – uśmiechają się i machają w stronę aparatu, siedzą na kocyku piknikowym, na którym jest owocowy poczęstunek. Zdjęcia nr 42-43 – Dzieci jedzą owoce na piknikowym kocyku. Zdjęcie nr 44 – Dziewczynka maluje twarz Pani Reni – zamiana ról 🙂 Zdjęcia nr 45-46 – Przedszkolaki puszczają bańki mydlane na placu zabaw.