W ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Hajnówce: panią Hanną Klimiuk – logopedą i panią Justyną Samojlik – pedagogiem-terapeutą.

W spotkaniu wzięły udział dwie najstarsze grupy: piąta i dziewiąta wraz z Nauczycielkami, a jego celem było ukazanie dzieciom wartości płynących z czytania książek. Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci brały w nich aktywny udział. Bardzo podobały im się różne oryginalne książki zgromadzone na wystawie, a najbardziej najdłuższa z nich: ,,Pikotek chce być odkryty” Tomasza Samojlika. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały też prezentację multimedialną dotyczącą zasad korzystania z książek i chętnie pracowały w zespołach.

Serdecznie dziękujemy paniom Hannie Klimiuk i Justynie Samojlik za przeprowadzenie tak interesującego i inspirującego spotkania!

Przygotowały: Katarzyna Łysakowska, Zofia Kajdewicz

Opis zdjęć: Na zdjęciach od pierwszego do czwartego widać dzieci uważnie słuchające pań prowadzących spotkanie. Na zdjęciu piątym dzieci oglądają książki. Na zdjęciu szóstym, siódmym, ósmym i dziewiątym grupa ogląda prezentację multimedialną. Na dziesiątym dzieci są dzielone na zespoły, a na jedenastym i dwunastym pracują w zespołach. Na zdjęciu trzynastym kilkoro dzieci prezentuje wykonaną wspólnie pracę, a na czternastym odczytywany jest list od Książki. Na fotografiach od piętnastej do dwudziestej sześciolatki oglądają książki.