W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom nasze Przedszkole odwiedziła pani Maria Dek – Lewandowska, ilustratorka i autorka książek obrazkowych współpracująca z wydawnictwami krajowymi i zagranicznymi, absolwentka University of the Arts London i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

W spotkaniu z naszym wyjątkowym Gościem uczestniczyły dzieci z grupy czwartej i ósmej wraz ze swoimi Nauczycielkami. Pani Maria zaprosiła dzieci w podróż do krainy wyobraźni, z wielką pasją prezentując przedszkolakom swoją niezwykłą twórczość. Zainteresowane dzieci uważnie słuchały treści książki pt. ,,Kiedy będę duży”, oglądały ilustracje, zadawały pytania. Na zakończenie spotkania czekała na nie niespodzianka: wspólne rysowanie, którego rezultatem była ilustracja pełna wyjątkowych postaci.
          Dziękujemy serdecznie pani Marii Dek – Lewandowskiej za przeprowadzenie tak interesującego spotkanie oraz wspaniałe podejście do dzieci!

Przygotowały: Katarzyna Łysakowska, Zofia Kajdewicz

Opis zdjęć: Na zdjęciu pierwszym widać spotkanie z lotu ptaka. Na zdjęciu drugim i trzecim pani Maria jest witana przez panią Dyrektor, a na czwartym opowiada o sobie. Na zdjęciu piątym, szóstym, siódmym i ósmym autorka czyta dzieciom swoją książkę. Na dziewiątym grupa słucha autorki, a na dziesiątym dzieci oglądają książki przyniesione przez panią Marię. Zdjęcie jedenaste i dwunaste przedstawia rysunek autorstwa pani Marii oraz moment podziękowania.