9 listopada w naszym przedszkolu radośnie świętowano 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy IV przygotowały uroczystość poświęconą naszej Ojczyźnie. Podczas występu przedszkolaki recytowały wiersze opisujące piękno ojczyzny, śpiewały piosenki i pieśni patriotyczne opowiadające o dramatycznej historii naszego kraju, a także zaprezentowały jeden z najstarszych tańców narodowych – krakowiak. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu Polski. Na zakończenie ciepłe słowa do dzieci skierowała pani dyrektor dziękując za przygotowanie tak wyjątkowej akademii. Wyraziła także swoje zadowolenie z tego, iż wszystkie dzieci tego dnia były ubrane na biało – czerwono a także potrafiły zachować odpowiednią postawę podczas tak ważnej uroczystości.
11 listopada delegacja naszego przedszkola – pani dyrektor oraz dzieci i nauczycielki z grupy IV – miała zaszczyt uczestniczyć w podniosłej uroczystości: Miejskich Obchodach Święta Odzyskania Niepodległości. Na skwerze imienia dr Dymitra Wasilewskiego, przy Pomniku „Ofiarom Wojen, Przemocy i Represji „91”, spotkali się przedstawiciele hajnowskich instytucji; cieszymy się bardzo, że mogliśmy być wśród nich.

Przygotowały: Kinga Litwiniec – Burnecka i Joanna Suchodoła