19.listopada trzylatki zaprosiły swoich rodziców na wspólne warsztaty konstrukcyjne polegające na wykonaniu zabawki. Na wstępie wszyscy wysłuchali opowiadania pt. „Przedszkolny serwis zabawek”, po czym nawiązała się rozmowa inspirowana treścią opowiadania. Dzieci segregowały i układały rozsypane części zabawek rozwijając w ten sposób spostrzegawczość i logiczne myślenie. Następnie mama Marcjanka odczytała wiersz pt. „Recyklingowe zabawki”, który stał się inspiracją do dalszych działań. Rozpoczęła się praca plastyczno- konstrukcyjna z wykorzystaniem zebranych materiałów. Powstała koparka, bałwan, domek dla lalek, wyścigówka, rakieta, lalka, pociąg, gąsienica, kaczuszka i wiele innych zabawek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i kreatywność.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep