Podczas realizacji bloku tematycznego „Poznajemy zawody – budowlaniec” VII grupę przedszkolną odwiedził pan Tomek, wujek Dominiki. Opowiedział dzieciom  o swojej pracy. Dzieci z uwagą słuchały jak buduje się dom, jakie maszyny i pojazdy ułatwiają pracę budowniczego oraz jak należy się ubierać na budowę. Z radością przymierzały kask, oglądały narzędzia oraz próbowały obsługiwać wkrętarkę. Niektórym nawet sprawnie to wychodziło. Wykonaliśmy wspólne doświadczenie. Nasz gość połączył gips z wodą i dobrze wszystko wymieszał. Eksperyment pokazał, jak z substancji sypkiej i wody  powstała bardzo twarda masa. Przedszkolaki już wiedzą, że praca na budowie to trudne, ale bardzo ciekawe zajęcie. Serdecznie dziękujemy!

Przygotowała: Krystyna Kojło