Zakodowana gimnastyka

Temat: „Mucha wyszła”- wprowadzenie nowej zabawy ruchowej z elementem kodowania. – zapoznanie z zasadami nowej zabawy ruchowej; – odczytywanie, rozumienie symboli i znaków; – doskonalenie umiejętności określania kierunków. 1. Słuchanie piosenki „Prawa noga, lewa ręka”: Oliwia Klimke – Prawa Lewa – YouTube 2. „Która to strona”- rozpoznawanie kierunków: prawa- lewa: …

Wesołe i zdrowe kanapki

Temat: „Wesołe i zdrowe kanapki”- wykonanie kanapek dla całej rodziny. – rozróżnianie i nazywanie produktów zdrowych i niezdrowych; – rozumienie konieczności mycia rąk przed posiłkiem; – uświadomienie konieczności spożywania warzyw ze względu na zawartość witamin. 1. Słuchanie piosenki „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”: Piosenka o niezdrowym jedzeniu 🍪🍬 Piosenki dla dzieci …

Dni tygodnia i miesiące

Temat: „Dni tygodnia i miesiące”- zabawa dydaktyczna. – zapoznanie z nazwami i kolejnością występowania pięciu pierwszych miesięcy roku; – utrwalenie dni tygodnia; – zwrócenie uwagi na to, że zdrowie to również dbanie o higienę ciała. 1. Słuchanie wiersza J. Brzechwy „Mucha”: Mucha – Jan Brzechwa – animowany wierszyk z obrazkami …

Zdrowie i choroba- wypowiedzi dzieci

Temat: „Co sprzyja zdrowiu a co mu zagraża?”- wypowiedzi dzieci na podstawie serii obrazków. – rozwijanie logicznego kojarzenia faktów; – kształtowanie wypowiedzi wielozdaniowych; – rozumienie konieczności dbania o swoje zdrowie. 1. Zabawa na powitanie „Ponurak i rozśmieszacz”: dziecko ma ponurą minę a rodzic próbuje je rozśmieszyć. Potem następuje zmiana ról. …

Koguty i kury- zabawa muzyczna

Temat: „Koguty i kury”- improwizacje ruchowe do muzyki C. Saint-Saens – rozwijanie zainteresowań muzyką klasyczną; – zapoznanie z pojęciem: instrumenty smyczkowe; – zachęcanie do nauki gry na instrumencie. „Karnawał zwierząt- koguty i kury”- słuchanie muzyki klasycznej, określanie jej charakteru: Karnawał Zwierząt odc. 2 – Kury i koguty – YouTube Rodzic …

Gospodarz i jego zwierzęta – zajęcia ruchowe

Temat: „Gospodarz i jego zwierzęta”- zajęcia ruchowe: ćwiczenia kształtujące wyobraźnię. 1. Rozgrzewka a) marsz po obwodzie koła: na palcach, na piętach i na całych stopach b) „koniki”- zabawa bieżna. Dziecko naśladuje poruszanie się konia: bieg truchtem, galopem w różnych kierunkach c) „kurki grzebią w ziemi”- ćwiczenia równowagi: dziecko zatrzymuje się, …

Po co hodujemy zwierzęta?

Temat: „Po co hodujemy zwierzęta?”- rozmowa z dziećmi na podstawie ilustracji i wiersza E. Stadtmuller „Śniadanie”. Oglądanie ilustracji przedstawiającej wiejskie podwórko. Wskazywanie i nazywanie zwierząt. Dzielenie nazw zwierząt na sylaby, wyodrębnianie pierwszej głoski. 2. Słuchanie wiersza E. Stadtmuller „Śniadanie” Jedźmy na wieś – daję słowo, że tam można podjeść zdrowo. …

Ochrona skóry w Czyściochowym Przedszkolu

OCHRONA SKÓRY W CZYŚCIOCHOWYM PRZEDSZKOLU • Skóra to największy organ człowieka, pokrywa całe nasze ciało i wyznacza jego granice. Zabawy sensoryczne to narzędzie pozwalające w bezpieczny sposób oswoić dziecko z różnymi bodźcami związanymi ze zmysłem dotyku. Pracując tymi metodami, uwzględniamy indywidualną wrażliwość dziecka. Poznawanie właściwości własnej skóry warto połączyć z …

Pomysłowe zabawy

Zapraszamy do skorzystania z pomysłów na zabawy, które umilą czas i ułatwią harmonijny rozwój dziecka, a także będą wsparciem w budowaniu gotowości szkolnej. „Mistrz tańca” – przygotuj kółka w czterech kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym. Ułóż je na podłodze, np. żółte kółko z przodu, niebieskie z tyłu, czerwone z …

Korzystamy z toalety w Czyściochowym Przedszkolu

KORZYSTANIE Z TOALETY W CZYŚCIOCHOWYM PRZEDSZKOLU • Wydalanie to naturalny proces zachodzący w naszym organizmie. • Na przełomie przedszkola i szkoły podstawowej dzieci często fascynują się wszelkimi „obrzydliwościami”. Jest to naturalny sposób dziecka na oswojenie z własną fizjologią. • Warto od małego uczyć dbania o porządek w toalecie (zachęcać do …