Przez okres drugiego semestru od lutego do czerwca, trzylatki poznawały ludzi pracy. Były organizowane spotkania w sali, jak np. z panią bibliotekarką, z leśniczym, ze stomatologiem, pisarzem Tomaszem Samojlikiem, naszą przedszkolną poetką wierszy dla dzieci Zofią Owsieniuk. Były organizowane wycieczki celem poznania pracy kucharki (do przedszkolnej kuchni), kustosza muzeum (do Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej), leśnika (do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Białowieży); opiekunki dziecięcej (do Żłobka Samorządowego w Hajnówce) oraz policjanta (na skrzyżowanie ulic z policjantami). Podczas Biegu po Zdrowie organizowanym w Parku Miejskim trzylatki spotkały się z ratownikami medycznymi, oglądały karetkę pogotowia od środka i na zewnątrz. Celem tych wszystkich działań było zwrócenie uwagi dzieci na trud i poświęcenie pracujących ludzi. Trzylatki zaczęły prezentować postawę szacunku dla ludzi pracy. Taka postawa pomoże im w przyszłości na twórcze i radosne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep