26 czerwca dzieci z grupy I wybrały się na nowopowstałą atrakcję turystyczną- edukacyjną ścieżkę na bagnach, która jest obszarem szczególnie cennym pod kątem przyrodniczym. Występują tu rzadkie siedliska boru bagiennego, brzeziny bagiennej, torfowiska przejściowego. Dzieci spotkały się tu z pracownikami Nadleśnictwa Hajnówka, którzy opisywali cenne gatunki występujących tu roślin i opowiadali o ich znaczeniu dla przyrody. Dzieci spacerowały wzdłuż drewnianej kładki zwracając uwagę na zainstalowane tablice informacyjne obrazujące charakterystykę obszaru. Ich oczom ukazał się podmokły teren bagienny… Pan leśniczy zwrócił uwagę na to, iż niektóre drzewa i krzewy lubią takie tereny i tu najlepiej rosną. Dzieci obserwowały zachowanie napotkanych tam owadów i płazów. Zauważyły, że niektóre z nich świetnie utrzymują się na wodzie lub pływają. Po niezapomnianej lekcji przyrody, trzylatki odpoczywały pod drewnianą wiatą konsumując swoje drugie śniadanie. W trakcie odpoczynku dzieci zainteresowały się pobliskimi kwiatami rosnącymi przy rzeczce. Podziwiały ich barwę i wygląd. Dotykały, sprawdzały strukturę liści i płatków, układały bukiety.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep