Dnia 19 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Rodzinnego Konkursu Fotograficznego, w tym roku pod hasłem „Kreatywne zabawy z dziećmi na łonie przyrody”. Z zebranych zdjęć powstała przepiękna wystawa. Na fotografiach królowały kreatywne zabawy z dziećmi. Autorzy zdjęć wykazali się niezwykłą pomysłowością. Nasz konkurs miał na celu:
• Propagowanie i wzmacnianie pozytywnych więzi pomiędzy najbliższymi, w tym wspólne spędzanie czasu wolnego, wzajemny szacunek i zaufanie;
• Stymulowanie twórczego myślenia i działania podczas kreatywnych zabaw;
• Rozbudzanie w dzieciach oraz dorosłych zainteresowań i umiejętności twórczych;
• Ukazanie i popularyzacja piękna przyrody oraz przykładów kreatywnych zabaw na łonie przyrody;
A także:
• Rozwijanie zainteresowań fotografowaniem jako jednej z kreatywnych form spędzania wolnego czasu rodziców z dzieckiem;
• Umożliwienie dzieciom i rodzicom zaprezentowania swojego talentu.

W konkursie wzięło udział 49 dzieci z dziewięciu grup wiekowych wraz z rodzicami. Dzięki hojności naszych sponsorów zebraliśmy pokaźną sumę pieniędzy, jak i nagród rzeczowych. Sponsorami nagród w naszym konkursie byli: Bank Spółdzielczy w Hajnówce, Zakład Drzewny Andrewpol, Zakład Fornir, Runo, Studio Fotograficzne Klisz-Art, Nadleśnictwo Hajnówka, Nadleśnictwo Białowieża, Apteka DOZ, Apteka Społeczna. Przed oficjalnym rozdaniem nagród, dzieci z grupy V wystąpiły przed publicznością z krótkim pokazem recytatorsko- tanecznym.
Jury w składzie: Pani Lucyna Wojciuk- Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Hajnówce, Pani Aneta Wysocka- pracownik Warsztatu Terapii Zajęciowej, Pani Małgorzata Saadoon- Dyrektor Przedszkola nr 5, Pani Mirosława Maciuka- Wice Dyrektor Przedszkola nr 5- miało wielki dylemat, jak spośród tylu pięknych zdjęć wybrać te fotografie, które spełniają wszystkie kryteria konkursowe. Oceniając prace jury brało pod uwagę: pomysłowość, kreatywność, zaangażowanie dzieci i rodziców w projekt a przede wszystkim to, czy zdjęcie jest tematycznie związane z tytułem konkursu. Jury postanowiło przyznać 2 nagrody I, 5 nagród II i 10 nagród III oraz 13 wyróżnień.
Pierwsze miejsce:
Jakub Sacharuk gr. VIII
Weronika Maksimczuk gr. IX
Zofia Iwacik gr. IX

Pozostałe dzieci otrzymały dyplomy i upominki za udział. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ich rodzicom, bo naprawdę wystawa wyszła wspaniała.

Przygotowały: Anna Sacharczuk, Alina Lipczyńska, Iwona Zaniewska- Ciep, Ewa Anchimiuk, Barbara Dmitruk