W dniu 18 czerwca 2019 r. przedszkolaki z grupy VII wybrały się na wycieczkę na wieś. Celem wycieczki było poznanie walorów wypoczynku wakacyjnego na wsi.
Podczas jazdy autokarem dzieci podziwiały piękno otaczającej przyrody w okresie lata- kwitnące łąki, rosnące na polach zboża, przemykające zwierzęta i ptaki.
W Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Rancho Kupała’ w Orzeszkowie powitał dzieci sam gospodarz- Pan Zenobiusz. Tuż po przekroczeniu bramy przedszkolaki zobaczyły pierwsze zwierzęta- psa bernardyna, konie, ciekawskie strusie, kozy i wiele innych. Dzieci mogły je pokarmić soczystymi liśćmi przygotowanymi przez gospodarza i dowiedziały się, jak należy o nie dbać. Następnie na pomoście nad stawem obserwowały ryby: liny, krasnopióry, szczupaki i kolorowe, złote karasie. Dzieci wypuszczały rybki do wody.
Ciekawą atrakcją w gospodarstwie jest przejażdżka nad lustrem wody w specjalnym siedzeniu zawieszonym na linie. Wszystkie dzieci były odważne i skorzystały z tej niezwykłej jazdy. Nie zabrakło też zajęć dla prawdziwych siłaczy- klepania miecza w kuźni, rzutów podkową do wyznaczonego celu.
W cienistym, urokliwym zakątku nad stawami przedszkolaki zjadły drugie śniadanie. Jak wytrawni podróżnicy wszystkie swoje śmiecie zapakowały do worka i zabrały do wyrzucenia do odpowiednich pojemników w przedszkolu.
Zabawy na trawiastym placu zabaw również sprawiły dzieciom dużą radość. Po pożegnaniu się z gospodarzami, w drodze do autokaru osioł donośnym rykiem żegnał oddalające się dzieci.
Wszyscy pełni wrażeń i pozytywnej energii wrócili do przedszkola. Bardzo nam się podobało na wsi. Może jeszcze tu wrócimy…

Opracowanie: Beata Sakowska i Dorota Jurczuk