14 czerwca dzieci z grupy V odbyły wycieczkę do HDK w celu obejrzenia spektaklu. Już kolejny raz Teatr Współczesny z Krakowa zaproponował najmłodszym mieszkańcom Hajnówki ciekawy spektakl trwający 60 minut. Głównym a zarazem tutyłowym bohaterem jest Kazik. Kazik wykazał się wielką odwagą i wybrał się w podróż do Afryki, zostawiając w domu żonę i dwoje dzieci. W niezwykłą podróż wyruszył rowerem! Tytułowy bohater okazał się bardzo miłym podróżnikiem, który swą dobroć i serdeczność okazywał napotkanym zwierzętom i ludziom.
Spektakl był okazją do przekazania dzieciom wiedzy na temat kultury afrykańskiej. Jego przesłanie to – budzenie ciekawości do świata i ludzi, bycie odważnym i odkrywczym. Wielkim atutem przedstawienia była świetna gra aktorów, ciekawa muzyka oraz ruchoma scenografia i efekty wideo.

Przygotowały : Ewa Anchimiuk , Alicja Jurczak