11 czerwca wszystkie grupy z naszego przedszkola: od trzylatków po sześciolatki, wzięły udział w cyklicznej imprezie odbywającej się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Hajnówki- Przedszkolnym Biegu Po Zdrowie. Była to już ósma edycja, tym razem pod hasłem „Bieg z pomysłem”, tak więc wszystkie grupy mogły zaprezentować swój pomysł na kreatywne przebranie. Były Pszczółki, Kaczuszki, Zielone Stworki, Króliczki, Minionki, Żabki, Czerwone Wilczki i Niebiescy. Oprócz dzieci z naszego przedszkola, licznie przybyli także ich rodzice oraz zaproszeni goście: podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej (Rzepka) z opiekunami oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego wraz z nauczycielami (Zefirki). Zostali także zaproszeni goście specjalni: Kierownik Zespołu Oświaty, Kultury i Sportu- Pani Jolanta Stefaniuk, Zastępca Burmistrza Miasta Hajnówki- Pan Ireneusz Kiendyś, Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury- Pan Rościsław Kuncewicz. Z racji tego, że jest to impreza sportowa organizowana przez Zespół ds. Promocji Zdrowia, działający w przedszkolu- bieg nie miał charakteru rywalizacji, lecz jego celem było propagowanie wśród dzieci zdrowego, aktywnego trybu życia. Tak jak co roku, bieg odbył się w Parku Miejskim. Zanim poszczególne grupy stanęły na lini startu, wykonały profesjonalną rozgrzewkę pod okiem pana Romana Wnuczko. Wszyscy uczestnicy dobiegli do mety i otrzymali pamiątkowe medale z rąk gości specjalnych i Dyrekcji naszego przedszkola. Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej przedstawili improwizację muzyczno- ruchową wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima dając tym samym pokaz nieprawdopodobnym umiejętnościom aktorskim. Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na piknik, podczas którego dzieci rysowały kredą po asfalcie, malowały farbami pod sceną, puszczały bańki mydlane, bawiły się chustą animacyjną i sprzętem sportowym (hula- hop, skakanki, ringo, lina, itp.). Nad wszystkimi stanowiskami czuwali wolontariusze z kl. II Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej- Curie w Hajnówce: malowali dzieciom twarze i wspólnie się bawili. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, dzięki którym bieg miał szansę się odbyć: Panu Jerzemu Sirakowi- Burmistrzowi Miasta Hajnówka, Panu Mirosławowi Awksientiuk- Dyrektorowi OSiRu, Panu Romanowi Wnuczko- nauczycielowi wychowania fizycznego, Pani Mieczysławie Bogdanowicz- Prezes PSS SPOŁEM, Panu Mirosławowi Mordań- Prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej, Panu Bogdanowi Kalickiemu- Dyrektorowi Pogotowia Ratunkowego oraz Dyrekcji naszego przedszkola- Pani Małgorzacie Saadoon i Pani Mirosławie Maciuka a także wszystkim rodzicom, zwłaszcza Panu Piotrowi Kazberuk i przybyłym gościom uczestniczącym w biegu.

Przygotował Zespół ds. Promocji Zdrowia: B. Markiewicz, A. Kot, R. Bartoszewicz, K. Kojło, I. Zaniewska- Ciep, K. Litwiniec- Burnecka, A. Jurczak, E. Sterlingow, M. Kuradczyk

(fot. Gabriela Ciep, Elżbieta Sterlingow)