W ramach obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w dniu 7 czerwca zaprosiliśmy do nas uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Czytanie zbliża”. Uczniowie ośrodka zaprezentowali nam „Ptasie sprawy”-kolaż wierszowy na podstawie wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy, który wraz z uczniami przygotowała Pani Ania Pietroczuk. Przedstawienie bardzo się spodobało przedszkolakom. Nasi goście i nauczyciele czytali też dzieciom wierszy tych autorów. Natomiast dzieci z grupy II przedstawiły inscenizację „Sport i czytanie to ważne zadanie” autorstwa Pani Zofii Owsieniuk. Wszyscy doskonale się bawili. Dziękujemy naszym gościom za przybycie i zachęcanie nas do czytania.

Przygotowały: E. Sterlingow, Z. Owsieniuk