6 czerwca ogród przedszkolny przy Przedszkolu nr 5 w Hajnówce jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zapełnił się dziećmi i rodzicami z obu budynków naszego przedszkola. Przybyli oni na Kreatywny Piknik Rodzinny i wspaniale się bawili, mając do dyspozycji 26 stanowisk zapewniających kreatywne sposoby spędzania czasu z dziećmi. Do wyboru były między innymi: sensoplastyka, brokatowe tatuaże, balony, kącik logopedyczny, pajęcza sieć, bańki mydlane, malowanie twarzy, kulinarny zakątek, zabawy z chustą animacyjną, loteria fantowa, kącik plastyczny, kreatywne zabawy z piaskiem, ścieżka sensoryczna i wiele, wiele innych atrakcji. Swój debiut tego dnia miał drewniany domek, który cieszył się wielkim powodzeniem najmłodszych uczestników pikniku.
Warto dodać, iż piknik odbył się w ramach realizacji przez przedszkole innowacji pedagogicznej pt. „Kreatywni w domu i w przedszkolu”. Podczas spotkania zostały rozstrzygnięte dwa konkursy przedszkolne: na kreatywną zabawkę oraz logopedyczny.
Bardzo dziękujemy naszym Sponsorom: pani Oldze Sawickiej z firmy „Fornir Hajnówka”, właścicielom Piekarni „Coctail System” oraz panu Jerzemu Smoktunowicz z Gospodarstwa Agroturystycznego „Relax” w Teremiskach. Serdecznie dziękujemy paniom: Marzenie Lubowickiej, Katarzynie Łysakowskiej i Małgorzacie Osmólskiej za przygotowanie wspaniałych stoisk dla dzieci, oraz panu Wojciechowi Grycowi za wykonanie pięknego fotoplakatu. Dziękujemy także Wolontariuszom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Hajnówce: Gabrieli Ciep, Natalii Gryniewicz, Sylwii Kudlewskiej, Aleksandrze Łapiuk, Magdzie Szulc, Zuzannie Sokołowskiej, Julii Zinczuk, Janowi Nowickiemu i Robertowi Ostaszewskiemu za artystyczne malowanie twarzy dzieci, a także opiekunce wolontariatu, pani Iwonie Młodzianowskiej i wychowawczyni, pani Małgorzacie Sadowskiej. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy przynieśli słodki poczęstunek na piknik.
Mamy nadzieję, iż Kreatywny Piknik Rodzinny był czasem, który na długo pozostanie w Waszej pamięci, Drodzy Goście!

Dyrektor i Nauczycielki Przedszkola Nr 5 w Hajnówce

(fot. Gabriela Ciep)