Konkurs plastyczny ,, Piękna nasza Polska cała’’ zorganizowany przez nauczycielki z Przedszkola nr 5 w Hajnówce, skierowany był do dzieci pięcio – i sześcioletnich ze wszystkich hajnowskich przedszkoli. Jego zadaniem było rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz kreatywności dzieci, rozbudzanie zainteresowania pięknem ojczystego kraju, promowanie talentów plastycznych przedszkolaków oraz integracja hajnowskich przedszkoli. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 28.05.2019 r. o godzinie 10:00 w Przedszkolu nr 5
(w budynku B przy ulicy A. Krajowej 24). Przedszkolaki wykonały 36 pięknych prac stosując różnorodne techniki plastyczne. Jury w składzie: plastyk z HDK Pani Jadwiga Lach- Kuczkin, artysta plastyk Pan Jerzy Iwacik oraz dyrektor Przedszkola nr 5 Pani Małgorzata Saadoon fachowo oceniło samodzielność wykonania oraz kreatywność dzieci, przyznając im w nagrodę 3 miejsca oraz 10 wyróżnień. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały hojnie obdarowane przez sponsorów, na których ręce składamy bardzo serdeczne podziękowania. Dzięki nim dzieci mogą cieszyć się wspaniałymi nagrodami i degustować słodki poczęstunek, co z pewnością będzie stanowić zachętę do podejmowania w przyszłości kolejnych działań plastycznych.
Oto nasi zwycięzcy:
MAJA SAWICKA, lat 6

LILIANA WOSZCZENKO – SILBERT, lat 6

PATRYCJA SZAREJKO, lat 6
Niepubliczne Przedszkole „Leśna Kraina”

Wyróżnienia otrzymali:
OLGA BATURA, lat 6
Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

JAKUB KOBIELLA, lat 6
Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

MATEUSZ KALINOWSKI, lat 5
Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka

MARIA GOLONKO, lat 6
Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

HANNA PISAWOCKA, lat 6
Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

ZOFIA IWACIK, lat 6

JAKUB LEONIUK, lat 5

MARCEL ROMANIUK, lat 5

EMILIA GODLEWSKA, lat 6
Niepubliczne Przedszkole, im. Św. Św. Cyryla i Metodego

LENA IWANIUK, lat 5
Niepubliczne Przedszkole Językowe
RED BUS KIDS w Hajnówce

Uroczystość otworzyła dyrektor Przedszkola nr 5 Pani Małgorzata Saadoon , nauczycielka Aniela Kot przedstawiła obecnym gościom istotę uroczystości, a następnie sześciolatki z grupy IX , zaprezentowały utwory wokalno- poetyckie, przedstawiające piękno naszej Ojczyzny.Aby pogłębić świadomość patriotyczną dzieci, nasz przedszkolny logopeda Pani Elżbieta Sterlingow przeczytała dzieciom wiersz ,, Co to jest Polska?’’ Cz. Janczarskiego, a jurorzy rozdali dzieciom i nauczycielkom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom, nauczycielkom, sponsorom, jurorom za pomoc w realizacji przedsięwzięcia, jakim była organizacja konkursu.

Przygotowały: Lucyna Stawarz, Barbara Markiewicz i Aniela Kot