Dnia 16 maja 2019r. w gr. VI 3latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod hasłem „Na wiosennej łące”. Celem zajęć było , ukazanie podczas zabaw sprawność ruchową, koordynację oraz spostrzegawczość. Utrwalenie umiejętności posługiwania się liczebnikami głównymi 1-2-3 oraz znajomością podstawowych kolorów. Zajęcia otwarte umożliwiają rodzicom obserwowanie dzieci w grupie oraz zapoznanie się z ich osiągnięciami. Dzieci śpiewały piosenki i ilustrowały je ruchem . Odgadywały zagadki związane z mieszkańcami łąki , ze wskazaniem ich na ilustracji. Doskonaliły umiejętność określania położenia przedmiotów /owadów/ w przestrzeni ; na, pod, obok oraz ich przeliczania. W zabawie ruchowo –artykulacyjnej; naśladowały sposób poruszania się oraz dźwięki jakie wydają mieszkańcy łąki. Do utrwalenia nazw podstawowych kolorów została wykorzystana chusta animacyjna. Dziękuję rodzicom za obecność na zajęciu.

Opracowała: Krystyna Kojło