Już po raz XXVII dnia 10 maja w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w Białymstoku odbył się Festiwal Piosenki pod hasłem ,,Mama tata i ja”. Wzięło w nim udział 51 małych wykonawców z całego województwa podlaskiego. Jedną z uczestniczek była wychowanka naszego przedszkola Dominika Ackiewicz, która została zakwalifikowana na szczebel wojewódzki po przesłuchaniach w dniu 30 kwietnie w HDK Górnik w Hajnówce. Podczas festiwalu w Białymstoku każdy uczestnik reprezentował jedną piosenkę o dowolnej tematyce z zakresu piosenki dziecięcej. Jurry oceniało dobór repertuaru, estetykę wykonania muzykalność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. Dominika piosenką ,,Abrakadabra” przeniosła się w świat bajek i baśni urzekając jurry oraz całą widownię. Została jedną z laureatek konkursu wyśpiewując II miejsce. Swój talent muzyczny dziewczynka rozwijała przez cały okres pobytu w przedszkolu pod czujnym ,,uchem” pań wychowawczyń Kingi Litwiniec – Burneckiej oraz Joanny Suchodoły. Cieszymy się również z sukcesu jeszcze jednej wychowanki naszego przedszkola Anastazji Siemieniuk wytypowanej przez HDK Górnik, która zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie: Joanna Suchodoła, Kinga Litwiniec – Burnecka