24.IV.2019r. dzieci z grupy IV wzięły czynny udział w akcji pomocy płazom organizowanej przez Białowieski Park Narodowy. W tym celu przedszkolaki przybyły do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Białowieży. Podczas pierwszej części spotkania Pani Joanna Bober zabrała nas na szlak wiosennej migracji płazów. Wzdłuż drogi rozstawione były płotki oraz wkopane wiaderka, z których dzieci wyjęły wszystkie żaby i przeniosły je na drugą stronę ulicy, ratując im w ten sposób życie. W drugiej części spotkania przedszkolaki zapoznały się z różnymi gatunkami płazów. Opracowały i wykonały książeczkę dotyczącą cyklu życia żaby, a na zakończenie stworzyły swoją żabkę. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Joanny Bober za przygotowanie ciekawych i atrakcyjnych zajęć.

Przygotowały: K. Litwiniec – Burnecka, J. Suchodoła

 

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje