11 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się kolejne, cykliczne spotkania czytelnicze z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Tym razem bohaterem spotkania był doskonale znany wszystkim dzieciom Żubr Pompik. Okazało się, że wszystkie przedszkolaki uwielbiają przygody Żubra Pompika, a słuchając opowieści o nim, bardzo wiele się uczą o życiu Puszczy Białowieskiej. Na naszym spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć autora opowiadań o Pompiku, Pana dr Tomasza Samojlika, który opowiedział dzieciom o swojej pracy i twórczości. Dzieci miały wiele interesujących pytań do Pana Tomka, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. Na spotkanie przybyły również Panie: Alla Gryc Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Mieczysława Bogdanowicz Prezes PSS „Społem” w Hajnówce oraz Halina Ginszt Kierownik Księgarni BookBook w Hajnówce, które wraz z Panem dr Tomaszem Samojlikiem i Panią Dyrektor Małgorzatą Saadoon przeczytały dzieciom opowiadania „Zapach wiosny” i „Barwy ochronne” z książki „Żubr Pompik i inne opowieści”. Dzieci z gr. I i II uświetniły spotkanie wspaniałymi występami artystycznymi, a na zakończenie wręczyły gościom podziękowania.
Dziękujemy serdecznie naszym gościom za przybycie i dzielenie z nami swego cennego czasu.

Przygotowały: E. Sterlingow, Z. Owsieniuk, B. Dmitruk, I. Zaniewska-Ciep