W środę 27 marca w przedszkolu odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem – odwiedziła nas Pani Ela, mama Wojtusia, która w przystępnej i bardzo ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Pani Ela opowiedziała dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się też, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. Pani Ela na specjalnych obrazkach pokazała, z czego składa się ząb i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować – zachęciła do wizyt w gabinecie stomatologicznym i oswajała dzieci z narzędziami stomatologicznymi. Następnie wyjaśniła przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Na koniec spotkania podarowała wszystkim kolorowe dyplomy „Dzielnego pacjenta” oraz oraz obrazki do kolorowania. Mamy nadzieję, że ta wizyta zmotywuje maluszki do systematycznego dbania o swoje ząbki. Bardzo dziękujemy Pani Eli.

Przygotowała: R. Bartoszewicz