Z okazji Dnia Wody wszystkie dzieci spotkały się na wspólnej uroczystości, by celebrować to ważne święto. Rozwiązywały zagadki o wodzie, rozmawiały o potrzebie oszczędzania wody oraz konsekwencjach jej marnowania. Obejrzały inscenizację pt. ,,Spotkanie z wodą” zaprezentowaną przez nauczycielki i dzieci z grupy II. Brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych i logopedycznych z wykorzystaniem balonów, niebieskiej folii, papierowych chmurek i kropelek. Dzieci wypowiadały się na temat znaczenia wody dla wszystkich organizmów żyjących na Ziemi: ludzi, zwierząt i roślin. Wszystkie dzieci potrafiły odpowiedzieć na pytanie: do czego potrzebna jest woda, podając różne przykłady. Na zakończenie wszystkim grupom zostały rozdane symboliczne butelki z wodą jako przesłanie do codziennego jej spożywania, pamiętając o tym, iż woda to napój życia dający zdrowie, urodę i siłę.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, B. Dmitruk, Z. Owsieniuk, E. Sterlingow