23 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Młodsze przedszkolaki z grupy VI i VII również uczciły to święto poprzez wspólne zabawy i doświadczenia. Dzieci poznały w trakcie zabaw badawczych właściwości wody, zjawisko rozpuszczalności niektórych substancji oraz obserwowały jak można stworzyć „wulkan”. Maluszki i czterolatki dowiedziały się jakie jest znaczenie wody dla wszystkich organizmów żyjących na Ziemi – w tym również człowieka. Wspólnie podjęliśmy wyzwanie, że należy zadbać o wodę na naszej planecie – czyli starać się o oszczędne gospodarowanie jej zasobami oraz przyczynić się do zachowania jej czystości. Przedszkolaki doświadczyły również, że najzdrowszym i najlepszym napojem jest czysta woda. Szklaneczka świeżej, czystej wody po zabawach i tańcach świetnie gasi pragnienie i poprawia wszystkim humory. Na zdrowie.

Przygotowały: R. Bartoszewicz, D. Jurczuk, B. Sakowska