Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich naturalnej potrzebie poznawania świata w dniu 13 marca w grupie IV odbyły się warsztaty badawcze z rodzicami pod hasłem „Kolorowa chemia”. Dzieci samodzielnie przeprowadziły ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne oraz wspólnie z rodzicami obserwowały zachodzące reakcje. W ,,przedszkolnym laboratorium” wykorzystano bezpieczne produkty spożywcze tj. ocet, olej, cukier, mleko, soda oczyszczona, kolorowe barwniki. Podczas eksperymentowania powstały: ,,Mleczne obrazy”, ,,Kolorowy deszcz”, ,,Tęczowa próbówka”, ,,Lawa lampa”, ,,Wulkan”. Było kolorowo i wybuchowo. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przeprowadzania doświadczeń chemicznych oraz, że nie zawsze eksperyment wychodzi tak, jakbyśmy tego chcieli. Najlepiej uczymy się, gdy odkrywamy, doświadczamy i działamy, dlatego to spotkanie było niezwykle wartościowe zarówno dla małych, jak i dużych odkrywców a przede wszystkim dostarczyło mnóstwo radości. Zabawy badawcze były też świetną okazją do kreatywnego spędzenia czasu z dzieckiem.

Przygotowały: J. Suchodoła, K. Litwiniec – Burnecka