6 marca odbyła się impreza z udziałem dzieci z grupy IV i V oraz zaproszonego gościa – intendentki przedszkola. Dzieci poprzez zabawę, rozmowę i praktyczne działanie zbierały informacje dotyczące zdrowego żywienia. Podczas pogadanki pani intendentka omówiła piramidę zdrowia, a poprzez pokaz zaprezentowała zdrowe produkty stosowane w przedszkolnej kuchni. Omówiła ich korzystny wpływ na nasze zdrowie. Podczas zabawy dydaktycznej ,,Zdrowe – niezdrowe” dzieci segregowały zgromadzone na stole produkty, warzywa, owoce. Same podawały informację o tym, które z nich są niezdrowe i dlaczego. W trakcie działań praktycznych przedszkolaki układały na talerzach kompozycje warzywne a pozostałe warzywa po prostu zjadły.
Podczas imprezy dzieci obu grup miały okazję integrować się: wspólnie tańczyły do piosenki ,,Surówka warzywna” i uczestniczyły w ,,marchewkowych” zawodach. Przygotowana impreza była jedną z wielu działań podjętych w związku z realizacją programów edukacyjnych: ,,Moje dziecko idzie do szkoły” oraz ,, Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Przygotowały Ewa Anchimiuk, Joanna Suchodoła