Dzień Mężczyzn, to doskonała okazja aby pokazać przedszkolakom, że mężczyźni lubią czytać i chcą tę miłość do książek zaszczepić dzieciom. Właśnie z tej okazji w ramach realizacji programu czytelniczego „Czytające przedszkole”, 8 marca już po raz trzeci zaprosiliśmy do nas mężczyzn, którzy pełnią ważne funkcje publiczne w naszym mieście. Wśród zaproszonych gości znaleźli się panowie: Jerzy Sirak Burmistrz Miasta Hajnówka, Ks. Jan Romańczuk proboszcz parafii prawosławnej Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, podinspektor Bartosz Lorenc Komendant Powiatowy Policji w Hajnówce, młodszy brygadier Grzegorz Bajko Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce, Tomasz Zarecki przedstawiciel Aresztu Śledczego w Hajnówce.

Zaproszeni panowie opowiadali przedszkolakom o swojej pracy i zachęcali dzieci do czytania dając im przykład, czytając wiersze o panach, chłopcach, mężczyznach, znanych polskich klasyków takich jak: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Aleksander Fredro. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawej interpretacji utworów, a w podziękowaniu za wspaniałą zabawę zaprezentowały gościom wiersze, piosenki i życzenia z okazji Dnia Mężczyzny. Panowie zostali też obdarowani kartkami wykonanymi przez dzieci i zakładkami do książek w kształcie myszki, natomiast dzieci dostały od gości słodycze.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za to, że pomimo wielu obowiązków znaleźli czas i przybyli na spotkanie z dziećmi aby zachęcać młode pokolenie do obcowania z książką, co w dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważne.

Przygotowały: E. Sterlingow, A. Lipczyńska, A. Sacharczuk, K. Litwiniec-Burnecka, A. Suchodoła