Trzylatki poznawały pracę ogrodnika i związane z tym tematem zwroty i nowe słowa: spulchniać glebę, nowalijki. Odbyły wycieczkę do sklepu ogrodniczego, gdzie zakupiły ziemię, cebulę i nasiona rzeżuchy. Wspólnie z uczniem Liceum Ogólnokształcącego (realizującym projekt o zdrowym odżywianiu w ramach ogólnopolskiej olimpiady promocji zdrowego stylu życia PCK) zasadziły cebulę na szczypior, posiały rzeżuchę i ułożyły nasiona fasoli na przygotowanej gazie. Od tej pory codziennie obserwowały wzrost roślin w kąciku przyrody. Podczas prezentacji multimedialnej rozpoznawały, które produkty są zdrowe a które- nie. Następnie segregowały obrazki na produkty zdrowe i szkodzące zdrowiu. Obejrzały teatrzyk przygotowany przez nauczycielkę opowiadający o konsekwencji nie dbania o roślinki zasadzone w doniczce. Zrozumiały, że kwiaty doniczkowe potrzebują do wzrostu nie tylko ciepła i słońca, ale także wody! Same próbowały wcielić się w rolę aktorów i własnymi słowami przedstawić wydarzenia. Kosztowały przygotowanych kanapek z dodatkiem szczypioru i kiełków rzodkiewki. Niektórym bardzo to smakowało.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje