Zima to pora roku, która dla mieszkańców lasu jest trudna do przetrwania. Zwyczajem niektórych zwierząt jest zapadanie w sen zimowy a innych oczekiwanie na pomoc leśników. Pracownicy Nadleśnictwa Białowieża, którzy odwiedzili naszą grupę 13 lutego, o zwierzętach Puszczy Białowieskiej więdzą wszystko. Poprzez prezentację obrazków fauny naszego regionu leśnicy przekazali i uzupełnili naszą wiedzę przyrodniczą. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszyło się słuchanie głosów ptaków, które leśnicy prezentowali za pomocą sprzętu audiowizualnego. Dzieci zrozumiały, że podczas zimy nieodzowna jest pomoc człowieka. Jednak dokarmianie ptaków musi być rozsądne i skuteczne. Zaproszeni goście przynieśli nam pestki słonecznika oraz kule z ziarnami, które własnoręcznie wykonano w nadleśnictwie. Dzieci obiecały karmić nimi ptaki aż do nadejścia wiosny.
Nasi goście byłi bardzo chojni i obdarowali wszystkich torbo-plecakami, książkami i kolorowankami.
Dziękujemy tacie naszej Michaliny za współpracę przy organizacji tego spotkania.

Przygotowały: Ewa Anchimiuk, Alicja Jurczak

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje