21 luty to Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji dzieci 3-4letnie spotkały się na wspólnej imprezie przedszkolnej. Pani Zofia Owsieniuk- autorka wierszy dla dzieci- przeczytała utwór pt. „Jak smok szukał wiosny”. Dzieci pomagały w poszukiwaniu kluczy, który zgubił smok nasłuchując różnych dźwięków. Następnie wszyscy ustawili się w biało- czerwonym korowodzie i przemaszerowali w rytmie Marszu Radeckiego. Przedszkolaki brały udział w szeregu zabaw artykulacyjnych, słownych i ruchowo- naśladowczych. Z kartek biało- czerwonych ułożyły wielką flagę Polski, przy której odśpiewały Hymn. Pamiętały o odpowiedniej postawie, jako szacunku do symboli narodowych. Na koniec otrzymały pamiątkowe medale, które zabrały do domu. Pamiątkowe zdjęcie zakończyło spotkanie.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, B. Dmitruk, Z. Owsieniuk.

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje