Kreatywność to umiejętność niezwykle przydatna w życiu codziennym. Objawia się poprzez elastyczne myślenie i gotowość podejmowania nowych wyzwań. Za pomocą odpowiednich ćwiczeń możemy wykształcić sobie własną kreatywność. Już w najmłodszym okresie należy rozwijać i ćwiczyć dziecięce umiejętności. Podczas różnorodnych zajęć w przedszkolu dzieci skutecznie są aktywizowane przez nauczyciela. Zapraszając rodziców do przedszkola chciałam podać przykłady takich kreatywnych działań. Dzieci w trakcie zabaw muzyczno-plastycznych rozbudzały swoją ciekawość, pobudzały wyobraźnię, a następnie tworzyły prace ukazując swoją kreatywność.Z różnorodnych materiałów tworzyły bałwanki. Były to prace płaskie, półprzestrzenne i przestrzenne. Podczas zabaw ruchowo-muzycznych wykorzystywały wcześniej zrobione papierowe kule, a na podwórku do wspólnych zabaw użyły śniegowych kul.
Mam nadzieję, że przygotowane zajęcie dla rodziców stanie się inspiracją do kreatywnych działań z dzieckiem w domu.

Przygotowała: Ewa Anchimiuk