W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. W ramach tych działań dzieci z grupy IV odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej, jak również przestrzeganie zasad zdrowej diety. Nasze przedszkolaki poznały wyposażenie gabinetu, poznały sprzęt medyczny, wzięły udział w pokazie oraz pogadance na temat prawidłowego mycia zębów. Każde dziecko mogło usiąść na specjalistycznym fotelu. Wielką atrakcją była przejażdżka ,,w górę” i ,,w dół”. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali prezenty w formie kubeczków, zakładek i ,,zdrowych lizaków”. Serdecznie dziękujemy personelowi medycznemu a przede wszystkim mamie i babci Hani T. za cierpliwość i życzliwość okazałą wobec Małych Pacjentów.

Przygotowała: A. Suchodoła