W dniu 11 styczna 2019r przedszkolaki z trzech grup wiekowych z Przedszkola nr 5 w Hajnówce uczestniczyły w przesłuchaniach konkursowych ,,Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną” w Hajnowskim Domu Kultury. Wśród publiczności zasiedli przedstawiciele lokalnych samorządów, duchowieństwo oraz zgromadzeni goście i ukochani Rodzice. Grupa kolędnicza ,,Gwiazdeczki” zaprezentowała trzy kolędy: ,,Nowaja Radost Swietu Sia Zjawiła”, ,,Dobryj wieczar Tobi”, ,,Nocz Ticha nad Palestinoj”. Dzieci zaśpiewały pięknie zdobywając I miejsce w kategorii Przedszkola. Podczas Koncertu Galowego, który odbył się 15 stycznia przedszkolaki zaśpiewały kolędę ,,Nowaja Radost Swietu Sia Zjawiła”, Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz paczki z upominkami i słodyczami. Nagrodę główną wręczył laureatom Burmistrz Miasta Hajnówka Pan J. Sirak. Ogromne wsparcie oraz słodkości otrzymały dzieci z ramienia Pań Dyrektorek przedszkola.
Zespół ,,Gwiazdeczki” kultywuje muzyczne i obrzędowe zwyczaje związane z okresem Bożego Narodzenia, popularyzujące śpiewanie kolęd. Dzieci co roku biorą udział w ,,Hajnowskich Spotkaniach z Kolędą Prawosławną” zdobywając przy tym czołowe miejsca. Małych artystów przygotowały Panie: Joanna Suchodoła (akompaniament fortepian), Ewa Anchimiuk, Anna Sacharczuk, Alina Lipczyńska.
Wszystkim uczestnikom oraz Rodzicom życzymy wielu sukcesów i składamy serdeczne podziękowania za współpracę i zaangażowanie.

Opracowały: Joanna Suchodoła, Ewa Anchimiuk, Anna Sacharczuk, Alina Lipczyńska