W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w budynku B naszego przedszkola przy ulicy Armii Krajowej 24, w dniu 01.02.2019r. o godz. 9:30 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji przedszkolaków i pracowników przedszkola, a także dzieci i pracowników żłobka.
Celem akcji było nabywanie przez dzieci i personel umiejętności, właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, a także z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.
Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. W akcji uczestniczył przedstawiciel Komendy, specjalista do spraw kontrolno – rozpoznawczych kpt. mgr inż. Marcin Karpiuk. Z ramienia Urzędu Miasta ewakuację nadzorował pełnomocnik i specjalista do spraw Obrony Cywilnej – Pan Bazyl Wawreszuk.
Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami i opiekunkami bardzo sprawnie, szybko i bezpiecznie opuściły pomieszczenia, w których przebywały i zgromadziły się w miejscu wskazanym w komunikacie przez prowadzącą ćwiczenia Dyrektor przedszkola – na holu głównym budynku.
Była to druga ewakuacja, która odbyła się w tym budynku w ciągu jednego roku. Poprzednia była w czerwcu 2018r. i również przebiegła sprawnie.

Przygotowała: Małgorzata Saadoon