Sześciolatki z grupy IX uczestniczyły w cyklu zajęć profilaktycznych na temat zdrowego stylu życia prowadzonych przez panią Justynę Samojlik i panią Ewę Dmitruk z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Hajnówce. Dzieci zostały wprowadzone w Krainę Zdrowych Nawyków przez cztery postacie bajkowe: Głodomora Bezzębnego, Brudasa Pospolitego, Pożeracza Czasoprzestrzeni i Nadmiernusa Pospolitego. Uczestniczyły również w wielu zabawach: tworzyły talerz ze zdrowymi potrawami, odgadywały za pomocą dotyku jakie przedmioty pomagają zachować czystość i zdrowie. A na zakończenie dzieci brały udział w grze planszowej, świetnie się bawiąc i rozwiązując zadania podsumowujące ich wiedzę na temat zdrowych nawyków.

Nauczycielka: Barbara Markiewicz